Sportcentrum Statek

Relax po sportovním výkonu nebo jen tak!

 

Vydejte se do naší relaxační zóny - odpočinout si můžete v infrasauně, chybějící sluneční paprsky si vychutnáte ve skvěle opalujícím soláriu.

 

Infrasauna

Saunování je už stovky let symbolem pro dokonalou relaxaci a zdraví. Teplota kolem 60 °C, kterou si můžete užít v infrasauně, uvolňuje tělo a také pomáhá zbavit se námahy a stresu. 

Zdravotních důvodů, proč zvolit infrasaunu je hned několik. Tady jsou ty nejdůležitější.

 1. Zvyšuje roztažnost kolagenových tkání

  Jestliže zahřejeme lidskou tkáň na teplotu 45 °C a posléze protáhneme, vystavíme ji neelastickému residuálnímu prodloužení o 0,5 - 0,9 %, které trvá i po ukončení protahování.

  Tento efekt je velmi důležitý právě při práci s klouby, s ligamenty, šlachami, fasciemi a synoviálními tkáněmi, které byly jakýmkoli způsobem poškozeny - důležité je zde prohřátí tkáně, jelikož celý proces protahování je při teplotě 45 °C pro protahovanou tkáň mnohem méně namáhavý než podobné protahování při klasické teplotě.

  To ukazuje, že aplikace infračerveného záření společně s protahováním či pohybovým cvičením zajišťuje daleko větší residuální prodloužení tkáně, než by tomu bylo za klasické tělesné teploty. Toto bezpečné protahování je velmi důležité pro profesionální sportovce, snižuje totiž dobu jejich rekonvalescence po úrazech.

 2. Snižuje tuhost kloubů

  Lékařské výzkumy ukazují snížení tuhosti kloubů při prohřátí tkáně na 45 °C až o 20 %, týká se to především revmatoidních kloubů prstů. 

 3. Snižuje svalový spasmus

  Používáním infračerveného tepla dochází ke snižování svalového spasmu, pokud vznikl na základě kosterního, kloubního či neuropatologického poškození.

 4. Snižuje bolesti

  Výzkumy dokazují, že teplo snižuje senzitivní práh bolesti přímo na volných nervových zakončeních nebo na periferních nervech.

 5. Zvyšuje průtok krve

  Zahříváme-li svaly, zvýší se průtok krve tak, jak jsme tomu zvyklí při cvičení.

  Zvýšení teploty způsobuje i zvýšení průtoku krve a dilataci přímo v kapilárách, arteriolách a venulách, dochází k tomu zřejmě působením přímo na jejich hladkou svalovinu.

 6. Rozkládá zánětlivá ložiska, edémy a výpotky

  Zvýšené periferní prokrvení pomáhá zastavit záněty, snižuje bolest a urychluje hojení.

 

Náš tip

ITS - pasivní kardiovaskulární trénink

Mnoho z nás pravidelně běhá, abychom trénovali náš kardiovaskulární systém, a ne abychom získali velké stehenní svaly. Pravidelné používání kabiny způsobuje podobnou kardiovaskulární zátěž a může být, co se týká zvyšování kardiovaskulární kondice a spalování kalorií stejně efektivní jako pravidelné cvičení.

Cena vstupu: 130,- za osobu za hodinu (zahrnuje i zapůjčení prostěradel)

Do našich infrasaun je možné zakoupení permanentek.

 

Solárium

Protože nám záleží na vaší maximální spokojenosti, vybrali jsme pro vás solárium značky Ultrasun. Tento nový model profesionálního solária vyniká vysokým opalovacím výkonem. Tělový ventilátor a odvod teplého vzduchu ze solária dvěma hadicemi zabraňují nadměrnému zvýšení teploty v kabince a zajišťují tak komfort při opalování.

Na ovládacím panelu s digitálním časovým displayem lze regulovat intenzitu výkonného tělového ventilátoru, zapínání a vypínání obličejových výbojek. Nainstalovány jsou vysoce výkonné trubice SUNFIT se skvělým opalovacím účinkem. Věříme, že naši zákazníci ocení rovnoměrnější opálení díky prodlouženým 190 cm trubicím ve spodním dílu, čímž tento model jednoznačně předčí konkurenci. Kvalitní zabudovaný audiosystém SMART AUDIO včetně subwooferu poskytuje velice kvalitní zvuk při opalování. Přijďte vyzkoušet a uvidíte.

Všechny modely solárií Ultrasun splňují stávající normy EU.

Cena solária je 10,-/min.