Sportcentrum Statek

Nevyhovují-li vám současná moderní cvičení, vsaďte na tisíciletou tradici, kterou jóga má.

 

Při józe zapomenete na vše ostatní a budete se soustředit pouze na své tělo, správné dýchání a mysl. Jóga vás zkrátka naplní spokojeností. Naši cvičitelé zaučí začátečníky i pokročilé.

 

Hathajoga

Je ideální cvičení pro každého, kdo chce protáhnout tělo, uklidnit mysl a načerpat tolik potřebnou energii. Výsledkem pravidelného cvičení je pevné, štíhlé tělo a také vyrovnanost a koncentrace. Lekce Hathajogy se zaměřují na výuku jednotlivých pozic (asan), práci s dechem, (pranayama) a relaxaci.  Spojení těchto tří elementů tvoří harmonické cvičení, díky kterému zapomenete na okolní svět a budete se soustředit pouze sami na sebe.

 

Pilates

Vědomá souhra těla a mysli je základem cvičení Pilates, jehož tradice sahá až 100 let do historie a je inspirované starými kulturami. Cvičení Pilates rozvíjí koordinaci, sílu, rovnováhu, flexibilitu a dýchání. Propracovává zádové, břišní a hýžďové svalstvo a pomáhá ke správnému držení těla. Účelem je posílení centra – jádra těla tzv.  „Gürtel", nebo „Power house". Celkově vypracovává dlouhé a štíhlé svaly, s důrazem na správné dýchání okysličuje svaly a podporuje cirkulaci krve. Pilates nevyčerpává, spíše dodává energii. Pohybové sekvence jsou v každém programu promyšleně vypracovány tak, aby odbouraly špatné návyky a nenásilnou formou posílily celé tělo a jeho držení. Pilates je kondiční i rehabilitační.