Sportcentrum Statek

Zdravý a aktivní životní styl přispívá ke každodenní pohodě a navíc formuje a posiluje postavu.

 

V našem fitness centru se budete cítit skvěle nejen při cvičení, ale i poté. K dispozici vám jsou profesionální trenéři, špičkové stroje a široké spektrum nejmodernějších i tradičních fitness aktivit.

JÓGA

Jóga, konkrétně Hathajóga je ideální cvičení pro každého, kdo chce protáhnout tělo, uklidnit mysl a načerpat tolik potřebnou energii. Výsledkem pravidelného cvičení je pevné, štíhlé tělo a také vyrovnanost a koncentrace. Lekce Hathajógy se zaměřují na výuku jednotlivých pozic (asan), práci s dechem, (pranayama) a relaxaci.  Spojení těchto tří elementů tvoří harmonické cvičení, díky kterému zapomenete na okolní svět a budete se soustředit pouze sami na sebe.

 

BODY STYLING

Ať už chcete posílit problémové partie nebo formovat celé tělo a zároveň se dostatečně protáhnout měli byste vyzkoušet Body styling. Ten je vhodný pro začátečníky i pokročilé. Při cvičení se vychází z klasického aerobicu, výhodou ovšem je, že se nemusíte učit složité choreografie. Postačí vám pouze náčiní, například posilovací gumičky, činky nebo tyče. Základem cvičení je střídání tempa podle toho, které svalové skupiny procvičujete, platí, ale že byste měly periodicky střídat svaly horních a dolních končetin, aby nedošlo k jejich přetížení.

 

 

DANCE AEROBIC

Pro všechny, kterým koluje v žilách taneční krev, je určen dance aerobic. Ten kombinuje prvky klasického aerobicu, ovšem je obohacen o taneční prvky, které do sestav vnášejí složitější a více taneční choreografie. Díky dance aerobicu zapomente na starosti všedního dne, posílíte vaši fyzickou kondici, ale především načerpáte úžasnou energii. Naši lektoři za rytmů melodické hudby naučí vše potřebné začátečníky, nové zkušenosti předají i pokročilým tanečníkům.

 

FIT BRASIL DANCE

Afro-brazilské rytmy udávají směr cvičení tzv. Fit Brasil Dance, který je u nás stále oblíbenější. Hodina tohoto tance ve vás probudí dřímající temperament a zároveň zlepšíte fungování vašeho kardiovaskulárního systému a posílíte celé tělo. Osvobozující tanec za doprovodu pozitivní hudby vám vnese nový ráz do života.

 

 

POSILOVÁNÍ PROBLÉMOVÝCH PARTIÍ

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam lacinia quis tortor a rutrum. Mauris vulputate turpis tortor, non placerat elit ultricies id. Duis turpis sapien, mollis at lobortis sit amet, faucibus ac velit. In varius massa pellentesque, mollis risus ac, faucibus tellus. Quisque non rutrum mauris. Aenean hendrerit nisl tellus, ut ullamcorper mauris tincidunt sit amet. Ut in efficitur libero. Vivamus eget fermentum tortor, at feugiat nibh. Aenean a justo non nisi ornare vehicula eu ac velit.

 

PILATES

Vědomá souhra těla a mysli je základem cvičení Pilates, jehož tradice sahá až 100 let do historie a je inspirované starými kulturami. Cvičení Pilates rozvíjí koordinaci, sílu, rovnováhu, flexibilitu a dýchání. Propracovává zádové, břišní a hýžďové svalstvo a pomáhá ke správnému držení těla. Účelem je posílení centra – jádra těla tzv.  „Gürtel", nebo „Power house". Celkově vypracovává dlouhé a štíhlé svaly, s důrazem na správné dýchání okysličuje svaly a podporuje cirkulaci krve. Pilates nevyčerpává, spíše dodává energii. Pohybové sekvence jsou v každém programu promyšleně vypracovány tak, aby odbouraly špatné návyky a nenásilnou formou posílily celé tělo a jeho držení. Pilates je kondiční i rehabilitační.